Přejít k hlavnímu obsahu

Zde provádíme převážně serologická, parazitologická, cytologická, hematologická a biochemická vyšetření našich pacientů. Výhodou je rychlost a dostupnost vyšetření. Příklady některých vyšetření: Parazitologická vyšetření: koprologické (vyšetření stolice např. na škrkavky, tasemnice, kokcidie, girardie, u plazů bičíkovci a měňavky) seškrab z kůže (demodex-trudník, svrab) krevní nátěr (Hemobartonela koček - parazit červených krvinek způsobující anémii) Cytologická vyšetření: vaginální cytologie u fen (k určení optimální doby pro krytí) cytologie výtěru zevního zvukovodu pří zánětech (zjištění bakterií nebo kvasinek) otiskové preparáty - např. z nádorů punkce z abscesů, hematomů, mízních uzlin (maligní lymfom)
mikroskop Oxion
- moderní dobře vybavený laboratorní mikroskop s binokulární hlavicí a kvalitní optikou s korekcí na nekonečno. Ergonomický stojan pro dlouhodobou komfortní práci. Osvětlovací systém dle Köhlerova principu. Výkonné 3W LED osvětlení.
Svrab u Kočky:
Výhody: Unikátní systém specifických veterinárních analyzátorů nabízející jedinečné možnosti diagnostiky Sloučení všech získaných výsledkù do jediného přehledného protokolu Vytištěný protokol Používáme analyzátory firmy Idexx
Biochemický analyzátor Catalyst One :

V rámci jediného testování plné krve zjistit výsledky 34 parametrů - biochemie, elektrolyty a imunologii.

Přesnost v každém směru. Vlastní technologie

Výsledky během několika minut u předanestetického vyšetření a při návštěvách geriatrických, nemocných a zdravých pacientů

Analyzátor SNAPshot Dx

Rychlá a efektivní detekce a léčba nemocí,

vzorky od více pacientů najednou,

osvědčená technologii SNAP a sofistikovaný optický systém.

Vcheck V200

Fluorescenční imunochromatografický kvantitativní analyzátor vybraných hormonů, psí a kočičí lipázy, d-dimeru a natriuretických peptidů. Semikvantitativní analyzátor na antigeny a protilátky veterinárních infekčních onemocnění.

Pluslife - infekční choroby psů a koček

Pluslife Mini Dock je systém pro rychlou molekulární diagnostiku, díky němuž lze v jednom testu detekovat:

- kočičí herpesvirus (FHV-1), Chlamydia felis (C. felis) a Mycoplasma felis (M. felis), případně i Bordetella bronchiseptica (Bb)

- psí adenovirus typu 2 (CAV-2), virus psinky (CDV), virus psí parainfluenzy (CPIV), Bordetella bronchiseptica (Bb)

Speciálně vyvinutá technologie izotermické amplifikace, RHAM, poskytuje přesné výsledky srovnatelné s výsledky qPCR testů. Přístroj je kompaktní a přenosný, snadno se obsluhuje a výsledky jsou k dispozici do 35 minut.